Best Movies of 2008
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Revolutionary Road | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 3. | The Curious Case of Benjamin Button | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Cloverfield | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 5. | Slumdog Millionaire | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 6. | The Wrestler (2008) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Burn After Reading | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Speed Racer | 3.5/4 | 2.3/4 | |
| 9. | Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 10. | Changeling (2008) | 3.0/4 | 2.9/4 |



