2026: Best to Worst by Norrin

2026: Best to Worst

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Dog Stars 4.0/4 3.0/4
2. The Odyssey (2026) 4.0/4 3.3/4
3. Star Wars: The Mandalorian and Grogu 4.0/4 2.6/4
4. The Death of Robin Hood 4.0/4 3.0/4
5. Young Washington 3.5/4 3.0/4
6. Lee Cronin's The Mummy 3.5/4 2.5/4
7. Primate (2026) 3.5/4 3.2/4
8. Dracula (2026) 3.5/4 3.1/4
9. Supergirl (2026) 3.5/4 2.8/4
10. Mercy (2026) 3.5/4 2.9/4
11. Shelter (2026) 3.5/4 2.3/4
12. Spider-Man: Brand New Day 3.5/4 3.3/4
13. Heart of the Beast 3.5/4 2.3/4
14. Project Hail Mary 3.5/4 3.3/4
15. Fall 2: Deadpoint 3.5/4 3.1/4
16. Mutiny (2026) 3.5/4 3.2/4
17. The Uprising (2026) 3.5/4 3.2/4
18. The End of Oak Street 3.5/4 3.0/4
19. Disclosure Day 3.0/4 2.9/4
20. Pressure (2026) 3.5/4 3.0/4
21. Whalefall 3.0/4 3.0/4
22. Deep Water (2026) 3.0/4 2.8/4
23. Melania 3.0/4 1.8/4
24. The Runner (2026) 3.0/4 2.1/4
25. The Get Out (2026) 3.0/4 3.0/4
26. Send Help 3.0/4 2.9/4
27. The Rip 3.5/4 3.1/4
28. We Bury the Dead 3.0/4 2.3/4
29. Obsession (2026) 3.0/4 3.3/4
30. The Devil Wears Prada 2 3.0/4 2.5/4
31. The Wrecking Crew (2026) 3.0/4 2.9/4
32. Crime 101 3.0/4 2.8/4
33. Masters of the Universe (2026) 2.5/4 3.0/4
34. Apex (2026) 2.5/4 2.7/4
35. Hungry (2026) 2.0/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name