Movies For The Perfect Halloween by dukeakasmudge

Movies For The Perfect Halloween

# Movie Title Rating Overall Add
1. Dark Night of the Scarecrow 2.5/4 2.8/4
2. The Town That Dreaded Sundown (1976) 3.5/4 2.5/4
3. The Slumber Party Massacre 3.0/4 2.3/4
4. Session 9 3.0/4 2.6/4
5. Creeper, The ( Rituals ) 3.0/4 2.8/4
6. Antropophagus 3.5/4 2.8/4
7. The Changeling (1980) 3.0/4 2.7/4
8. Taste of Fear ( Scream of Fear ) 3.0/4 2.7/4
9. Tooth & Nail 2.5/4 2.0/4
10. The Children (2008) 2.5/4 2.3/4
11. The House of the Devil (2009) 3.0/4 2.7/4
12. Drag Me to Hell 4.0/4 2.7/4
13. Trick 'r Treat 3.5/4 2.9/4
14. The Little Girl Who Lives Down the Lane 3.0/4 2.8/4
15. Horror High 3.0/4 2.6/4
16. Private Parts ( Blood Relations ) 4.0/4 2.4/4
17. The Children (1980) 3.0/4 2.3/4
18. Mountaintop Motel Massacre 3.0/4 2.3/4
19. Visiting Hours 3.0/4 2.4/4
20. Dark Tower (1989) 3.0/4 2.7/4
21. Klown Kamp Massacre 3.0/4 2.6/4
22. Boo N/A 2.2/4
23. Return of the Living Dead Part II 2.5/4 2.6/4
24. The Visit (2015) 3.0/4 2.4/4
25. The Darkness (2016) 3.0/4 1.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name