Upcoming Must-Sees
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Dark Knight Rises | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Prometheus (2012) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | The Avengers (2012) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Man of Steel | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 5. | Captain America: The First Avenger | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Cowboys & Aliens | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 7. | The Adventures of Tintin | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | The Hobbit: An Unexpected Journey | N/A | 3.0/4 | |
| 9. | World War Z | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Haywire (2012) | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 11. | Looper | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 12. | Dark Tower (1989) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 13. | John Carter | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 14. | Real Steel | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 15. | Battleship | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 16. | The Wolverine | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 17. | In Time | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 18. | The Girl with the Dragon Tattoo (2011) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 19. | Contagion | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 20. | Rise of the Planet of the Apes | 4.0/4 | 3.0/4 |



