Top Horror Movie List by Dark Vengeance 9

Top Horror

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Thing (1982) 4.0/4 3.2/4
2. Aliens 3.5/4 3.3/4
3. The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 3.5/4 1.9/4
4. My Bloody Valentine 3-D 3.5/4 2.4/4
5. Halloween 3: Season of the Witch 3.0/4 1.9/4
6. Alien 3 3.5/4 2.5/4
7. Saw VI 3.0/4 2.6/4
8. Saw III 3.0/4 2.4/4
9. Saw 3.0/4 2.9/4
10. Trick 'r Treat 3.0/4 2.9/4
11. Black Christmas (2006) 3.0/4 1.8/4
12. The Fog (1980) 3.0/4 2.6/4
13. The Shining (1980) 3.0/4 3.3/4
14. I Am Legend 2.5/4 2.8/4
15. George A. Romero's Land of the Dead 3.0/4 2.5/4
16. Jason X 3.0/4 1.7/4
17. Creepshow 3.0/4 2.8/4
18. The Evil Dead (1983) 2.5/4 3.0/4
19. The Prowler (1981) 2.5/4 2.7/4
20. The Collector (2009) 3.5/4 2.5/4
21. The People Under the Stairs 3.0/4 2.6/4
22. Saw II 2.5/4 2.5/4
23. Splinter 2.5/4 2.8/4
24. AVPR: Aliens vs Predator - Requiem 2.5/4 1.7/4
25. The Hills Have Eyes (2006) 2.5/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name