Top 10 Movies of 2012
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Raid: Redemption, The ( Serbuan maut ) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 2. | The Dark Knight Rises | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 3. | American Reunion | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 4. | Goon | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 5. | 21 Jump Street | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 6. | The Amazing Spider-Man | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 7. | The Cabin in the Woods | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Dredd (2012) | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 9. | End of Watch | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 10. | The Avengers (2012) | 2.5/4 | 3.3/4 |



