Top Horror Movie List by Nosferatu

Top Horror

# Movie Title Rating Overall Add
1. Zombieland 4.0/4 3.0/4
2. The Horsemen (2009) 3.5/4 2.6/4
3. The Texas Chainsaw Massacre (1974) N/A 2.9/4
4. 28 Days Later 3.5/4 3.0/4
5. Interview with the Vampire 3.5/4 3.0/4
6. Grace 3.5/4 2.4/4
7. The Uninvited (2009) 4.0/4 2.4/4
8. The Last House on the Left (2009) 4.0/4 2.7/4
9. The Ruins 4.0/4 2.2/4
10. I Spit on Your Grave (2010) 4.0/4 2.5/4
11. A Nightmare on Elm Street (2010) 4.0/4 2.2/4
12. The Others (2001) 4.0/4 2.8/4
13. The Crazies (2010) 4.0/4 2.6/4
14. House of Wax (2005) 3.5/4 1.9/4
15. Vanishing on 7th Street 4.0/4 2.1/4
16. The Amityville Horror (2005) 4.0/4 2.5/4
17. The Ring (2002) 3.5/4 2.7/4
18. The Ring Two 4.0/4 1.9/4
19. The Texas Chainsaw Massacre (2003) 4.0/4 2.5/4
20. The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 4.0/4 1.9/4

Recent Comments

sapien
sapien
Movie God

sapien - wrote on 11/12/11 at 09:24 PM CT

Top Horror List comment

You call yourself Nosferatu, yet Nosferatu doesn't make your Top Horror movie list. How come?

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name