Top Romance Movie List by trophywife

Top Romance

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Notebook (2004) 3.5/4 3.0/4
2. Titanic (1997) 3.0/4 3.0/4
3. Pride and Prejudice (2005) 3.5/4 2.9/4
4. Pretty Woman 3.5/4 2.8/4
5. Legends of the Fall 3.5/4 3.0/4
6. Ghost (1990) 3.0/4 2.8/4
7. Notting Hill 3.0/4 2.7/4
8. Romeo + Juliet (1996) 3.0/4 2.7/4
9. An Affair to Remember N/A 2.9/4
10. Dan in Real Life 3.5/4 2.7/4
11. Ever After: A Cinderella Story 3.5/4 2.7/4
12. A Walk to Remember 3.0/4 2.6/4
13. Serendipity 3.5/4 2.7/4
14. While You Were Sleeping N/A 2.6/4
15. You've Got Mail N/A 2.5/4
16. How to Lose a Guy in 10 Days N/A 2.5/4
17. P.S., I Love You N/A 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name