Top Comedy
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | A Fish Called Wanda | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Beverly Hills Cop | N/A | 2.9/4 | |
| 3. | Best in Show | N/A | 2.9/4 | |
| 4. | Airplane! | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Knocked Up | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Office Space | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 7. | The 40 Year-Old Virgin | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Anchorman: The Legend of Ron Burgundy | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 9. | The Wedding Crashers | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Little Miss Sunshine | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 11. | A Christmas Story (1983) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 12. | Austin Powers: International Man of Mystery | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 13. | This is Spinal Tap | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 14. | Dodgeball: A True Underdog Story | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 15. | Ferris Bueller's Day Off | 3.0/4 | 3.1/4 |



