Top Romance
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Romancing the Stone | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Fargo (1996) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | National Lampoon's Animal House | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Wayne's World | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Major League | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | National Lampoon's Vacation | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 7. | A Fish Called Wanda | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | The Naked Gun: From the Files of Police Squad! | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | The War of the Roses | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Home Alone | 3.0/4 | 2.9/4 |



