Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Halloween (1978) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Monster Squad | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 3. | Ginger Snaps | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 4. | The Girl Next Door (2004) | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 5. | Life as a House | N/A | 2.5/4 | |
| 6. | The Sting (1973) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Empire Records | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Hackers | N/A | 2.5/4 | |
| 9. | A Love Song for Bobby Long | N/A | 2.7/4 | |
| 10. | Reservoir Dogs | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 11. | The Transformers (2007) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 12. | Rounders (1998) | N/A | 2.9/4 | |
| 13. | Tombstone | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 14. | Poolhall Junkies | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 15. | The Boondock Saints | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 16. | The Punisher (2004) | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 17. | Clerks II | N/A | 2.6/4 | |
| 18. | American Outlaws | 2.5/4 | 2.2/4 | |
| 19. | Highlander | N/A | 2.8/4 | |
| 20. | The Fifth Element | N/A | 2.9/4 | |
| 21. | Halloween (2007) | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 22. | Cloverfield | N/A | 2.6/4 | |
| 23. | Charlie Bartlett | N/A | 2.6/4 | |
| 24. | Ten Inch Hero | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 25. | Trick 'r Treat | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 26. | Julie & Julia | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 27. | (500) Days of Summer | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 28. | The Wolfman (2010) | 3.5/4 | 2.4/4 |
Recent Comments
Super Kev - wrote on 08/31/07 at 09:13 AM CT
Top Movie List comment
Interesting list, this is the first I've seen with a Horror movie on top, very cool! Ha, yes! You have Iron Eagle in there, i forgot about that one, I loved that movie!




