Top Horror Movie List by MaceeRae

Top Horror

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Shining (1980) 4.0/4 3.3/4
2. Halloween (1978) 3.5/4 3.2/4
3. The Birds (1963) 3.5/4 3.1/4
4. Salem's Lot (1979) 3.0/4 2.7/4
5. Night of the Demon ( Curse of the Demon ) 3.0/4 2.7/4
6. The Lost Boys 3.0/4 2.9/4
7. The Fog (1980) 3.0/4 2.6/4
8. The Haunting (1963) 3.5/4 3.0/4
9. Mulberry Street 3.0/4 2.1/4
10. Silver Bullet (1985) 3.0/4 2.6/4
11. Shock Waves 3.0/4 2.4/4
12. Invasion of the Body Snatchers (1956) 3.5/4 3.0/4
13. Wolfen 3.5/4 2.5/4
14. The Howling (1981) 3.0/4 2.6/4
15. The Sentinel (1976) 3.0/4 2.4/4
16. Invaders from Mars (1953) 2.5/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name