Aliens Behaving Badly
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Thing from Another World | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 2. | It Came from Outer Space | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 3. | Invaders from Mars (1953) | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 4. | The Faculty | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 5. | Invasion of the Body Snatchers (1956) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Independence Day (1996) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 7. | Super 8 | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Cloverfield | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 9. | The War of the Worlds (1953) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | The War of the Worlds (2005) | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 11. | They Live | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 12. | Battle: Los Angeles | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 13. | Earth vs. the Flying Saucers | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 14. | Skyline (2010) | 2.5/4 | 1.7/4 | |
| 15. | The Arrival (1996) | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 16. | The Blob (1958) | 3.0/4 | 2.5/4 |



