Giant Everything
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Them! (1954) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | The Monster That Challenged the World | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 3. | The Giant Gila Monster | 2.0/4 | 1.8/4 | |
| 4. | Tarantula | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 5. | Beginning of the End (1957) | 2.0/4 | 1.5/4 | |
| 6. | It Came from Beneath the Sea | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 7. | King Kong (1933) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Behemoth the Sea Monster ( Giant Behemoth, The ) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 9. | Earth vs. the Spider | 2.0/4 | 2.0/4 | |
| 10. | Attack of the 50 Foot Woman (1958) | 2.0/4 | 1.8/4 |



