Top Animation
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Toy Story | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Finding Nemo | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 3. | The Incredibles | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Monsters, Inc. | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Wall-E | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Ratatouille | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Aladdin (1992) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Toy Story 3 | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Toy Story 2 | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Kung Fu Panda | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Tangled (2010) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 12. | The Jungle Book (1967) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 13. | A Bug's Life | 3.5/4 | 2.9/4 |



