Top Movie List by tkrickjr

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Godfather 4.0/4 3.5/4
2. The Godfather: Part II 4.0/4 3.4/4
3. The Dark Knight Rises 4.0/4 3.4/4
4. Apocalypse Now 4.0/4 3.3/4
5. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
6. Apocalypto 4.0/4 2.9/4
7. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 4.0/4 3.3/4
8. Pulp Fiction 4.0/4 3.4/4
9. Rocky (1976) 4.0/4 3.2/4
10. Trainspotting 4.0/4 3.1/4
11. Django Unchained 3.5/4 3.3/4
12. Heat (1995) 4.0/4 3.2/4
13. Lord of the Rings: The Two Towers 4.0/4 3.3/4
14. Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) 4.0/4 3.4/4
15. Lord of the Rings: The Return of the King 3.5/4 3.4/4
16. Goodfellas 3.5/4 3.4/4
17. The Shawshank Redemption 4.0/4 3.5/4
18. Jaws 4.0/4 3.2/4
19. Fight Club 3.5/4 3.3/4
20. The Usual Suspects 3.5/4 3.3/4
21. The Revenant (2015) 4.0/4 3.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name