Top Movies Of 2011 by Norrin

Top Movies Of 2011

# Movie Title Rating Overall Add
1. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 3.5/4 3.2/4
2. Thor 4.0/4 2.9/4
3. War Horse 3.5/4 2.8/4
4. Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides 3.5/4 2.7/4
5. War of the Arrows ( Choi-jong-byeong-gi Hwal ) 3.5/4 2.7/4
6. Cowboys & Aliens 3.5/4 2.5/4
7. Mission: Impossible - Ghost Protocol 3.5/4 3.0/4
8. Fast Five 3.5/4 2.9/4
9. The Iron Lady 3.5/4 2.5/4
10. Anonymous (2011) 3.5/4 2.4/4
11. Sherlock Holmes: A Game of Shadows 3.5/4 2.9/4
12. The Thing (2011) 3.5/4 2.5/4
13. X-Men: First Class 3.5/4 3.1/4
14. Captain America: The First Avenger 3.5/4 2.8/4
15. Super 8 3.5/4 2.8/4
16. Battle: Los Angeles 3.5/4 2.3/4
17. Machine Gun Preacher 3.5/4 2.8/4
18. Dream House 3.5/4 2.1/4
19. Ironclad 3.5/4 2.4/4
20. The Tree of Life 3.0/4 2.9/4
21. Jane Eyre (2011) 3.0/4 2.9/4
22. The Awakening (2011) 3.0/4 2.6/4
23. Colombiana 3.0/4 2.7/4
24. Separation, A ( Jodaeiye Nader az Simin ) 3.0/4 3.2/4
25. Blackthorn 3.0/4 2.6/4
26. The Three Musketeers (2011) 3.0/4 2.4/4
27. Unknown (2011) 3.5/4 2.6/4
28. The Mechanic (2011) 3.0/4 2.7/4
29. 13 Assassins ( Jûsan-nin no shikaku ) 3.0/4 3.0/4
30. Fright Night (2011) 3.0/4 2.6/4
31. The Way Back (2011) 3.0/4 2.8/4
32. Transformers: Dark of the Moon 3.0/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name