Top Western Movie List by Norrin

Top Western

# Movie Title Rating Overall Add
1. Wyatt Earp 4.0/4 2.6/4
2. Dances with Wolves 4.0/4 3.1/4
3. The Last of the Mohicans (1992) 4.0/4 3.0/4
4. Hostiles (2017) 4.0/4 3.1/4
5. True Grit (2010) 3.5/4 3.1/4
6. Silverado 3.5/4 2.8/4
7. Wild Bill (1995) 3.5/4 2.2/4
8. Old Henry 3.5/4 3.2/4
9. Little Big Man (1970) 3.5/4 3.0/4
10. The Magnificent Seven (2016) 3.5/4 2.7/4
11. 3:10 to Yuma (2007) 3.5/4 3.0/4
12. The Revenant (2015) 3.5/4 3.3/4
13. Jeremiah Johnson 3.5/4 2.9/4
14. The Salvation 3.5/4 2.3/4
15. Unforgiven (1992) 3.0/4 3.3/4
16. News of the World 3.5/4 2.6/4
17. The Man Who Shot Liberty Valance 3.5/4 3.2/4
18. The Wild Bunch 3.0/4 3.1/4
19. Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) 3.0/4 3.4/4
20. Tombstone 3.0/4 3.1/4
21. Let Him Go 3.5/4 2.6/4
22. The Outlaw Josey Wales 3.0/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name