top 2012 by Brendan

top 2012

# Movie Title Rating Overall Add
1. Argo 4.0/4 3.1/4
2. Looper 4.0/4 2.9/4
3. The Dark Knight Rises 4.0/4 3.4/4
4. The Avengers (2012) 4.0/4 3.3/4
5. Raid: Redemption, The ( Serbuan maut ) 4.0/4 3.0/4
6. Skyfall 4.0/4 3.1/4
7. The Perks of Being a Wallflower 4.0/4 3.2/4
8. Headhunters ( Hodejegerne ) 3.5/4 2.8/4
9. Prometheus (2012) 3.5/4 2.8/4
10. Silver Linings Playbook 4.0/4 3.1/4
11. The Hobbit: An Unexpected Journey 3.5/4 3.0/4
12. The Hunger Games 4.0/4 2.9/4
13. Safe (2012) 4.0/4 2.6/4
14. Dredd (2012) 3.5/4 2.7/4
15. Killer Joe 3.5/4 2.7/4
16. Ted 3.0/4 2.8/4
17. Haywire (2012) 3.0/4 2.4/4
18. 21 Jump Street 3.0/4 2.9/4
19. The Cabin in the Woods 3.0/4 2.9/4
20. Lawless (2012) 3.0/4 2.9/4
21. The Grey 3.0/4 2.7/4
22. Snow White and the Huntsman 3.0/4 2.6/4
23. The Woman in Black (2012) 3.0/4 2.6/4
24. The Five-Year Engagement 3.0/4 2.4/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name