My Top Ten
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Warrior (2011) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Sherlock Holmes: A Game of Shadows | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Get Smart | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 5. | Sherlock Holmes (2009) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 7. | Man on a Ledge | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Life is Beautiful ( vita è bella, La ) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Gladiator (2000) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Moneyball | 4.0/4 | 3.1/4 |



