Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Life is Beautiful ( vita è bella, La ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Avatar | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | Limitless | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 4. | The Departed | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Any Given Sunday | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 6. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 7. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Moonstruck | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | The Boondock Saints | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 12. | The Company Men (2010) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 13. | Sicko | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 14. | Groundhog Day | 4.0/4 | 3.0/4 |



