Movies I've Watched 2012 by mellyboi1

Movies I've Watched 2012

# Movie Title Rating Overall Add
1. We Are What We Are ( Somos lo que hay ) 3.0/4 2.4/4
2. Kill List 3.5/4 2.5/4
3. The House of the Devil (2009) 3.0/4 2.7/4
4. Needle 2.5/4 2.5/4
5. Friday the 13th Part 2 2.5/4 2.5/4
6. They Live 3.0/4 2.9/4
7. This Film is Not Yet Rated 3.0/4 2.9/4
8. Beyond the Mat 3.0/4 2.9/4
9. The Babysitters (2008) 3.0/4 2.6/4
10. Paranormal Activity 3 3.5/4 2.5/4
11. Hostel: Part III 3.0/4 2.1/4
12. The Girl with the Dragon Tattoo (2011) 3.5/4 3.0/4
13. Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills 3.5/4 3.1/4
14. Paradise Lost 2: Revelations 3.0/4 3.1/4
15. Paradise Lost 3: Purgatory 3.5/4 3.1/4
16. Happiness (1998) 3.5/4 2.8/4
17. But I'm a Cheerleader 3.5/4 2.9/4
18. Bruno ( Brüno ) 3.5/4 2.3/4
19. A Very Harold & Kumar 3D Christmas 3.5/4 2.4/4
20. Mars Needs Moms! 3.5/4 2.4/4
21. Judy Moody and the Not Bummer Summer 3.5/4 1.8/4
22. Apollo 18 3.0/4 2.0/4
23. Fright Night (2011) 3.5/4 2.6/4
24. The Thing (2011) 3.5/4 2.5/4
25. Chillerama 2.5/4 2.4/4
26. Thor 3.0/4 2.9/4
27. Captain America: The First Avenger 3.0/4 2.8/4
28. Hulk 2.5/4 2.1/4
29. The Incredible Hulk 3.0/4 2.7/4
30. American Psycho 3.5/4 3.0/4
31. Removal 2.5/4 1.9/4
32. Shark Night 3D 2.5/4 2.2/4
33. Jackass 3.5 3.0/4 2.2/4
34. Dodgeball: A True Underdog Story 3.0/4 2.6/4
35. The Devil's Rejects 3.5/4 2.8/4
36. 30 Days in Hell: The Making of 'The Devil's Rejects' 2.5/4 2.8/4
37. Michael Jackson's This is It 2.5/4 2.8/4
38. Girl Who Played with Fire, The ( Flickan som lekte med elden ) 3.5/4 3.0/4
39. Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay 3.5/4 2.5/4
40. A Perfect Getaway 3.5/4 2.7/4
41. Harold & Kumar Go to White Castle 3.5/4 2.7/4
42. The School of Rock 3.5/4 2.7/4
43. Teenage Mutant Ninja Turtles ( TMNT ) (2007) 3.5/4 2.3/4
44. Troll Hunter, The ( Trolljegeren ) 3.5/4 2.7/4
45. Noroi: The Curse 3.5/4 2.7/4
46. Cloverfield 3.5/4 2.6/4
47. The Simpsons Movie 3.5/4 2.7/4
48. Push 0.5/4 2.3/4
49. Voices ( Du saram-yida ) 3.5/4 2.9/4
50. Get Smart 3.5/4 2.5/4
51. Freedomland 3.0/4 2.0/4
52. Passengers (2008) 3.0/4 2.4/4
53. Hostel 2.5/4 2.3/4
54. Transamerica 3.5/4 2.8/4
55. Ginger Snaps: Unleashed 3.5/4 2.7/4
56. Lara Croft: Tomb Raider: The Cradle of Life 2.0/4 2.2/4
57. Piranha 3D 4.0/4 2.4/4
58. The Horsemen (2009) 3.5/4 2.6/4
59. Under the Mountain 1.5/4 2.2/4
60. True Grit (2010) 4.0/4 3.1/4
61. Rubber 2.5/4 2.4/4
62. Nightmares in Red, White and Blue 2.5/4 2.6/4
63. That's What I Am 3.5/4 2.5/4
64. WWE: OMG! The Top 50 Incidents in WWE History 3.0/4 2.5/4
65. Watership Down 3.5/4 3.0/4
66. The Plague Dogs 3.5/4 2.5/4
67. Mary and Max 4.0/4 3.2/4
68. WWE Edge: A Decade of Decadence 3.0/4 3.0/4
69. WWE: Batista - I Walk Alone 3.0/4 3.0/4
70. Tower Heist 3.0/4 2.5/4
71. Shrooms 2.5/4 2.1/4
72. Mission: Impossible - Ghost Protocol 3.0/4 3.0/4
73. Scott Pilgrim vs. The World 3.5/4 2.9/4
74. WWE: The New and Improved DX 3.0/4 3.0/4
75. Boy Eats Girl 3.0/4 2.4/4
76. Drive Thru 3.0/4 2.3/4
77. Creep (2004) 3.0/4 1.9/4
78. Rampage (2009) 3.5/4 2.5/4
79. Chronicle (2012) 3.5/4 2.7/4
80. The Backyard (2003) 3.0/4 2.8/4
81. WWE: McMahon 3.0/4 3.0/4
82. My Name is Bruce 3.0/4 2.4/4
83. Water Lilies ( Naissance des pieuvres ) 3.5/4 2.8/4
84. Chain Letter 2.5/4 2.6/4
85. Twelve and Holding 3.5/4 3.1/4
86. The Education of Shelby Knox 3.0/4 2.2/4
87. The Dentist (1996) 3.0/4 1.9/4
88. Pinocchio's Revenge 3.0/4 2.3/4
89. Paranormal Entity 2.5/4 2.6/4
90. The Cove 4.0/4 3.2/4
91. Tamara 3.0/4 1.8/4
92. Bill Burr: Let It Go 3.5/4 2.4/4
93. Bronson 3.0/4 2.9/4
94. The Haunted World of El Superbeasto 2.5/4 2.3/4
95. Steve Byrne: The Byrne Identity 2.5/4 2.1/4
96. Dead Space: Aftermath 3.5/4 2.8/4
97. Jim Gaffigan: Mr. Universe 3.5/4 2.6/4
98. Triple Dog 4.0/4 2.5/4
99. Pinprick 2.5/4 2.4/4
100. That's How We Do It! 3.0/4 2.4/4
101. Jo Koy: Don't Make Him Angry 4.0/4 2.8/4
102. Gone Madigan 3.5/4 2.8/4
103. Confessions of a Porn Addict 3.0/4 2.3/4
104. Vampire Girl vs. Frankenstein Girl ( Kyûketsu Shôjo tai Shôjo Furanken ) 3.5/4 3.0/4
105. Grizzly Man 4.0/4 3.1/4
106. A Clockwork Orange 3.5/4 3.1/4
107. Videodrome 3.0/4 2.9/4
108. Heavy Metal 2000 ( FAKK2 ) 3.5/4 1.5/4
109. School of Life 4.0/4 2.8/4
110. Tokyo Gore Police ( Tôkyô zankoku keisatsu ) 2.5/4 2.0/4
111. American Reunion N/A 2.6/4
112. Piranha 3DD N/A 2.2/4
113. Conan the Barbarian (2011) N/A 2.2/4
114. Humanoids from the Deep N/A 2.5/4
115. Warrior (2011) N/A 3.2/4
116. Buried N/A 2.5/4
117. Perkins' 14 N/A 2.1/4
118. The Garbage Pail Kids Movie N/A 1.1/4
119. The Real Howard Spitz N/A 2.0/4
120. Trapped Ashes N/A 2.0/4
121. Scourge N/A 1.8/4
122. Strange Wilderness N/A 1.8/4
123. Monster (2003) N/A 2.9/4
124. The Virginity Hit N/A 1.9/4
125. Ice Age: The Meltdown N/A 2.7/4
126. Blades of Glory N/A 2.4/4
127. Dan in Real Life N/A 2.7/4
128. College Road Trip N/A 1.9/4
129. Exorcist: The Beginning N/A 1.7/4
130. Are We There Yet? N/A 2.0/4
131. Are We Done Yet? N/A 1.8/4
132. Red (2010) N/A 2.9/4
133. White Chicks N/A 2.0/4
134. Jurassic Park N/A 3.2/4
135. Live Free or Die Hard N/A 2.9/4
136. Meet the Spartans N/A 1.2/4
137. How to Train Your Dragon (2010) N/A 3.2/4
138. The Last Mimzy N/A 2.6/4
139. Cloudy with a Chance of Meatballs N/A 2.7/4
140. Superhero Movie N/A 1.8/4
141. See No Evil N/A 1.9/4
142. Paul Blart: Mall Cop N/A 2.1/4
143. Juno N/A 2.9/4
144. Baby Mama N/A 2.6/4
145. 8 Mile N/A 2.6/4
146. Step Up 2 the Streets N/A 2.5/4
147. Surf's Up N/A 2.7/4
148. The Doom Generation N/A 2.5/4
149. The Promotion N/A 2.0/4
150. The Hills Have Eyes II (2007) N/A 2.1/4
151. Hostel: Part II N/A 2.3/4
152. The Ninth Gate N/A 2.5/4
153. Fred Claus N/A 2.1/4
154. King Kong (2005) N/A 2.7/4
155. Undisputed III: Redemption N/A 2.5/4
156. Saw N/A 2.9/4
157. Saw II N/A 2.5/4
158. Saw III N/A 2.4/4
159. Saw IV N/A 2.0/4
160. Saw V N/A 2.3/4
161. Saw VI N/A 2.6/4
162. Saw 3D: The Final Chapter N/A 2.4/4
163. Raid: Redemption, The ( Serbuan maut ) N/A 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name