Worst Drama
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | The American President | 1.5/4 | 2.7/4 | |
| 2. | The Amityville Horror (2005) | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 3. | Battle Royale II ( Batoru rowaiaru II: Chinkonka ) | 1.5/4 | 1.6/4 | |
| 4. | Bicentennial Man | 1.5/4 | 2.3/4 | |
| 5. | The Butterfly Effect (2004) | 1.0/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Contact (1997) | 1.5/4 | 2.7/4 | |
| 7. | Day of the Woman ( I Spit on Your Grave ) | 1.0/4 | 2.3/4 | |
| 8. | Dreamcatcher (2003) | 1.5/4 | 2.0/4 | |
| 9. | Drop Dead Fred | 0.5/4 | 2.1/4 | |
| 10. | The Exorcism of Emily Rose | 1.0/4 | 2.6/4 | |
| 11. | The Happening (2008) | 0.5/4 | 1.9/4 | |
| 12. | Jaws: The Revenge | 1.0/4 | 1.4/4 | |
| 13. | The Langoliers | 1.5/4 | 2.2/4 | |
| 14. | Mary Shelley's Frankenstein | 1.5/4 | 2.4/4 | |
| 15. | Orca | 1.0/4 | 1.8/4 | |
| 16. | Pleasantville | 1.5/4 | 2.8/4 | |
| 17. | Summer of Sam | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 18. | What Dreams May Come | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 19. | Poltergeist II | 1.5/4 | 2.4/4 | |
| 20. | Toy Soldiers (1991) | 1.5/4 | 2.6/4 | 



