Alien Films by OracleElizabeth

Alien Films

# Movie Title Rating Overall Add
1. Alien 3.0/4 3.3/4
2. Aliens 2.5/4 3.3/4
3. Alien 3 3.0/4 2.5/4
4. Alien: Resurrection 2.5/4 2.3/4
5. Apollo 18 2.0/4 2.0/4
6. The Arrival (1996) 1.5/4 2.3/4
7. The Astronaut's Wife 1.5/4 2.2/4
8. AVP: Alien Vs. Predator 2.0/4 2.2/4
9. AVPR: Aliens vs Predator - Requiem 0.5/4 1.7/4
10. Circle (2015) 1.5/4 2.2/4
11. Cloverfield 2.5/4 2.6/4
12. Crawling Eye, The ( Trollenberg Terror, The ) 2.0/4 2.2/4
13. Creepshow 2.0/4 2.8/4
14. Critters 2.0/4 2.4/4
15. Decoys (2004) 1.5/4 1.7/4
16. Dreamcatcher (2003) 1.5/4 2.0/4
17. The Faculty 1.5/4 2.4/4
18. Grabbers 3.0/4 2.6/4
19. Harbinger Down 1.5/4 1.6/4
20. Host, The ( Gwoemul ) 2.0/4 2.9/4
21. Infini 2.0/4 2.4/4
22. Killer Klowns from Outer Space 1.5/4 2.0/4
23. Maximum Overdrive 2.5/4 2.2/4
24. One-Eyed Monster 1.0/4 1.7/4
25. Pitch Black 2.5/4 2.8/4
26. Predator (1987) 3.0/4 3.0/4
27. Prometheus (2012) 2.0/4 2.8/4
28. Screamers (1996) 1.5/4 2.5/4
29. Signs 2.5/4 2.7/4
30. Slither (2006) 1.0/4 2.5/4
31. Species 2.5/4 2.2/4
32. Species 2 2.0/4 1.5/4
33. Starship Troopers 3.0/4 2.7/4
34. Super 8 2.5/4 2.8/4
35. The Thing (1982) 3.0/4 3.2/4
36. The Thing (2011) 2.5/4 2.5/4
37. The Tommyknockers 1.5/4 2.1/4
38. Virus (1999) 2.0/4 1.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name