Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Bright Star | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Velvet Goldmine | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Limitless | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 4. | My Blueberry Nights | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 5. | My Fair Lady | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Breakfast at Tiffany's | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Back to the Future Part II | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Cat on a Hot Tin Roof | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Robin Hood: Men in Tights | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 10. | Blazing Saddles | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Spaceballs | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 12. | Girl Who Leapt Through Time, The ( Toki o kakeru shôjo ) | 4.0/4 | 3.2/4 |



