Movies with a Great Twist Ending by MovieAddict

Movies with a Great Twist Ending

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Usual Suspects 3.5/4 3.3/4
2. The Sixth Sense N/A 3.2/4
3. No Way Out (1987) N/A 2.7/4
4. Secret Window 2.5/4 2.4/4
5. The Others (2001) N/A 2.8/4
6. Psycho (1960) N/A 3.3/4
7. Primal Fear 3.0/4 3.1/4
8. Shutter Island N/A 3.1/4
9. Se7en N/A 3.3/4
10. Identity 2.5/4 2.8/4
11. Friday the 13th (1980) N/A 2.8/4
12. American Psycho 3.5/4 3.0/4
13. Derailed (2005) 2.5/4 2.4/4
14. 12 Monkeys N/A 3.1/4
15. Wild Things (1998) 3.0/4 2.5/4
16. Fracture (2007) 3.0/4 2.7/4
17. The Illusionist (2006) 3.0/4 2.9/4
18. Lucky Number Slevin N/A 2.8/4
19. Orphan 3.0/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name