Top Comedy
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The 40 Year-Old Virgin | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Amélie ( Fabuleux destin d'Amélie Poulain, Le ) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Beetlejuice ( Beetle Juice ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Clerks | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Clue | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Ferris Bueller's Day Off | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Ghostbusters (1984) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | The Great Muppet Caper | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Heathers | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Hot Fuzz | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Meatballs | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 12. | Office Space | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 13. | The Ref | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 14. | Scrooged (1988) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 15. | Slums of Beverly Hills | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 16. | Spaceballs | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 17. | This is Spinal Tap | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 18. | Three Amigos | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 19. | Tristram Shandy: A Cock and Bull Story | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 20. | When Harry Met Sally... | 4.0/4 | 2.9/4 |
Recent Comments
Holas - wrote on 05/01/09 at 11:16 AM CT
Top Comedy List comment
Your number 8: Where gonna catch them red handed. What color are there hands now?




