Top Hitchcock by folsomcounty

Top Hitchcock

# Movie Title Rating Overall Add
1. Rear Window 4.0/4 3.3/4
2. Psycho (1960) 4.0/4 3.3/4
3. Vertigo (1958) 4.0/4 3.2/4
4. North by Northwest 4.0/4 3.3/4
5. Dial M for Murder 4.0/4 3.2/4
6. Frenzy 3.5/4 3.0/4
7. Rope 3.5/4 3.1/4
8. Strangers on a Train 3.5/4 3.2/4
9. Shadow of a Doubt (1943) 3.5/4 3.1/4
10. The Trouble with Harry 3.5/4 2.7/4
11. Saboteur 3.0/4 2.9/4
12. Lifeboat 3.0/4 2.9/4
13. To Catch a Thief 3.0/4 3.0/4
14. The Man Who Knew Too Much (1956) 3.0/4 2.8/4
15. The Birds (1963) 3.0/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name