Worst Best Picture Winners
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Greatest Show on Earth | 1.5/4 | 2.4/4 | |
| 2. | Around the World in 80 Days (1956) | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 3. | Dances with Wolves | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Oliver! | 2.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Wings (1927) | 2.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Forrest Gump | 2.5/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Gentleman's Agreement | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Out of Africa | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Crash (2005) | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Going My Way | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 11. | Gigi (1958) | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 12. | Kramer vs. Kramer | 3.0/4 | 3.1/4 |
Recent Comments
Holas - wrote on 06/26/09 at 11:39 AM CT
Worst Best Picture Winners comment
i completely agree with no. 9




