Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Die Hard | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Kill Bill: Volume 1 | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Batman Begins | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Avatar | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Insidious: Chapter 2 | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Insidious | N/A | 2.8/4 | |
| 9. | The Conjuring | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Iron Man (2008) | N/A | 3.1/4 | |
| 11. | Iron Man 2 | N/A | 2.8/4 | |
| 12. | Iron Man 3 | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 13. | Oz the Great and Powerful | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 14. | Oblivion | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 15. | Man of Steel | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 16. | The World's End | 3.0/4 | 2.9/4 |



