my good 15 top movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Haunting in Connecticut, The | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 2. | The Accidental Husband | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 3. | Warrior (2011) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 4. | 50 First Dates | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 5. | Extraordinary Measures | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 6. | The Day After Tomorrow | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 7. | What Happens in Vegas | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 8. | Orphan | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | AVP: Alien Vs. Predator | 3.5/4 | 2.2/4 | |
| 10. | Real Steel | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 11. | Death Sentence (2007) | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 12. | The One (2001) | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 13. | Danny the Dog ( Unleashed ) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 14. | The Eye (2008) | 3.5/4 | 1.8/4 | |
| 15. | Undisputed III: Redemption | 3.0/4 | 2.5/4 |



