Eddie Murphy Films That Should Be Sent Into Orbit
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Haunted Mansion (2003) | 0.5/4 | 1.8/4 | |
| 2. | Norbit | 0.5/4 | 1.5/4 | |
| 3. | Best Defense | N/A | 1.6/4 | |
| 4. | Vampire in Brooklyn | 1.0/4 | 1.8/4 | |
| 5. | The Adventures of Pluto Nash | 1.5/4 | 1.4/4 | |
| 6. | Beverly Hills Cop III | 1.5/4 | 2.1/4 | |
| 7. | I Spy | 1.5/4 | 1.7/4 | |
| 8. | Beverly Hills Cop II | 1.5/4 | 2.6/4 | |
| 9. | Holy Man (1998) | 2.0/4 | 1.8/4 | |
| 10. | Boomerang (1992) | 2.0/4 | 2.2/4 | |
| 11. | Shrek the Third | 2.0/4 | 2.4/4 |
Recent Comments
Holas - wrote on 04/23/09 at 12:41 PM CT
Eddie Murphy Films That Should Be Sent Into Orbit comment
the only one disagree with is no. 8. it was pretty decent. i think we can add daddy day care to the list, even though Steve Zahn was great.
CJP - wrote on 10/11/08 at 06:27 PM CT
Eddie Murphy Films That Should Be Sent Into Orbit comment
LOL! What a seriously accurate and labeled list =)
Josh C - wrote on 04/12/08 at 11:34 AM CT
Eddie Murphy Films That Should Be Sent Into Orbit comment
Wow, I guess there is a reason I have only seen 2 of these movies.
goodfellamike - wrote on 04/12/08 at 09:40 AM CT
Eddie Murphy Films That Should Be Sent Into Orbit comment
Please, let's never hear of any of these films again. Let's just focus on his brilliant work in 48 Hours, Trading Places, The Nutty Professor, Beverly Hills Cop and Bowfinger.







