Best Picture Nominees - 2001
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | In the Bedroom | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | A Beautiful Mind | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Moulin Rouge (2001) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Gosford Park | 3.0/4 | 2.8/4 |
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | In the Bedroom | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | A Beautiful Mind | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Moulin Rouge (2001) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Gosford Park | 3.0/4 | 2.8/4 |
| Are you sure you want to delete this comment? |
| Are you sure you want to delete this list? |
| Are you sure you want to delete this comment? |
| Enter a new list name |