Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Valkyrie | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 2. | Beauty and the Beast (1991) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Harry Potter and the Order of the Phoenix | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | The Lion King (1994) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Harry Potter and the Sorcerer's Stone | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Black Beauty (1994) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 7. | National Treasure | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 8. | National Treasure: Book of Secrets | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 9. | The Scarlet Pimpernel (1935) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Much Ado About Nothing (1993) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 11. | Persuasion (1995) | 3.5/4 | 2.8/4 |



