Seen lately
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | 9 | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Round Up, The ( rafle, La ) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 3. | The Descendants (2011) | 2.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Coraline | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Hachi: A Dog's Tale ( Hachiko: A Dog's Story ) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | The Second Best Exotic Marigold Hotel | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 7. | The Road Within | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 8. | The Fault in Our Stars | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Heaven is for Real | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Spare Parts (2015) | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 11. | McFarland, USA | 3.5/4 | 2.9/4 |



