Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Evil Dead (1983) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Donnie Darko | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | The Exorcist (1973) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | House of 1,000 Corpses | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 5. | The Texas Chainsaw Massacre (1974) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Faster, Pussycat! Kill! Kill! | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 7. | Kill Bill: Volume 1 | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Kill Bill: Volume 2 | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Pulp Fiction | N/A | 3.4/4 | |
| 10. | Cabinet of Dr. Caligari, The ( Cabinet des Dr. Caligari, Das ) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Nosferatu the Vampire ( Nosferatu, eine Symphonie des Grauens ) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 12. | Night of the Living Dead (1968) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 13. | Return of the Living Dead | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 14. | The Big Lebowski | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 15. | Freaks (1932) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 16. | American Psycho | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 17. | The Devil's Rejects | 4.0/4 | 2.8/4 |



