Paranormal by Andyan

Paranormal

# Movie Title Rating Overall Add
1. Interview with the Vampire 2.5/4 3.0/4
2. Queen of the Damned 2.5/4 2.5/4
3. The Lost Boys 3.0/4 2.9/4
4. Priest (2011) N/A 2.3/4
5. John Carpenter's Vampires N/A 2.4/4
6. Underworld (2003) N/A 2.8/4
7. The Exorcist (1973) N/A 3.1/4
8. 28 Days Later N/A 3.0/4
9. A Nightmare on Elm Street (1984) N/A 3.0/4
10. Poltergeist (1982) N/A 3.0/4
11. Dawn of the Dead (2004) N/A 2.8/4
12. Carrie (1976) N/A 3.0/4
13. The Omen (1976) N/A 2.9/4
14. An American Werewolf in London N/A 2.9/4
15. 28 Weeks Later N/A 2.7/4
16. Hellraiser (1987) N/A 2.8/4
17. Sleepy Hollow N/A 2.8/4
18. The Others (2001) N/A 2.8/4
19. Dracula (1992) N/A 2.9/4
20. Fright Night (1985) N/A 2.8/4
21. The Mist N/A 2.7/4
22. Pitch Black N/A 2.8/4
23. Stir of Echoes N/A 2.7/4
24. Event Horizon N/A 2.7/4
25. Resident Evil (2002) N/A 2.7/4
26. Tremors N/A 2.7/4
27. Salem's Lot (1979) N/A 2.7/4
28. Final Destination (2000) N/A 2.6/4
29. The Hills Have Eyes (2006) N/A 2.6/4
30. Pet Sematary (1989) N/A 2.6/4
31. Paranormal Activity N/A 2.5/4
32. Resident Evil: Extinction 2.0/4 2.6/4
33. The Exorcism of Emily Rose 2.0/4 2.6/4
34. Ju-On: The Grudge 2.5/4 2.8/4
35. Arachnophobia 2.5/4 2.6/4
36. Child's Play (1988) 2.5/4 2.6/4
37. The Fog (1980) N/A 2.6/4
38. Scream 4 1.5/4 2.6/4
39. Halloween (2007) 2.5/4 2.4/4
40. Predators (2010) 1.5/4 2.6/4
41. Candyman (1992) 2.0/4 2.5/4
42. The Skeleton Key 3.0/4 2.5/4
43. The Ninth Gate 2.0/4 2.5/4
44. The Texas Chainsaw Massacre (2003) 2.0/4 2.5/4
45. The Blair Witch Project 1.5/4 2.3/4
46. Wrong Turn (2003) 2.0/4 2.6/4
47. Paranormal Activity 2 3.0/4 2.3/4
48. Haunting in Connecticut, The N/A 2.5/4
49. Poltergeist II 2.0/4 2.4/4
50. The Wolfman (2010) 2.0/4 2.4/4
51. Salem's Lot (2004) 3.0/4 2.5/4
52. Quarantine 2.0/4 2.4/4
53. Buffy the Vampire Slayer 3.0/4 2.3/4
54. The Stepfather (1987) 2.0/4 2.7/4
55. Beastly 2.5/4 2.4/4
56. Legion (2010) N/A 2.3/4
57. House on Haunted Hill (1999) N/A 2.3/4
58. Twilight (2008) 2.0/4 2.2/4
59. Freddy vs. Jason 1.5/4 2.3/4
60. Puppet Master (1989) 2.5/4 2.4/4
61. Idle Hands 2.0/4 2.3/4
62. Once Bitten 3.0/4 2.2/4
63. The Stepfather (2009) N/A 2.3/4
64. The Grudge (2004) N/A 2.2/4
65. Gothika N/A 2.4/4
66. I Know What You Did Last Summer (1997) 1.5/4 2.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name