Top Western
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Once Upon a Time in the West | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | A Big Hand for the Little Lady | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Unforgiven (1992) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | The Man Who Shot Liberty Valance | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Butch Cassidy and the Sundance Kid | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 6. | For a Few Dollars More ( Per qualche dollaro in più ) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 7. | The Searchers | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | The Treasure of the Sierra Madre | 2.5/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Fistful of Dollars, A ( Per un pugno di dollari ) | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Rooster Cogburn | 2.5/4 | 2.7/4 |



