1992 by Su Zany

1992

# Movie Title Rating Overall Add
1. Unforgiven (1992) 0.5/4 3.3/4
2. Aladdin (1992) 4.0/4 3.1/4
3. A Few Good Men 4.0/4 3.0/4
4. The Last of the Mohicans (1992) 4.0/4 3.0/4
5. Glengarry Glen Ross 0.5/4 3.0/4
6. My Cousin Vinny 4.0/4 2.9/4
7. A League of Their Own 4.0/4 2.9/4
8. Dracula (1992) 2.0/4 2.9/4
9. Wayne's World 2.0/4 2.8/4
10. The Crying Game 4.0/4 2.8/4
11. Patriot Games 4.0/4 2.8/4
12. Lethal Weapon 3 4.0/4 2.7/4
13. Of Mice and Men (1992) 4.0/4 2.9/4
14. Rush (1992) 2.0/4 2.7/4
15. Sneakers 4.0/4 2.8/4
16. A River Runs Through It 4.0/4 2.8/4
17. Basic Instinct 0.5/4 2.6/4
18. The Cutting Edge 4.0/4 2.6/4
19. Singles (1992) 2.0/4 2.7/4
20. White Men Can't Jump (1992) 4.0/4 2.6/4
21. Far and Away 2.0/4 2.5/4
22. Sister Act 4.0/4 2.5/4
23. The Hand That Rocks the Cradle (1992) 2.0/4 2.5/4
24. Candyman (1992) 0.5/4 2.5/4
25. Death Becomes Her 0.5/4 2.4/4
26. Shining Through 4.0/4 2.4/4
27. Home Alone 2: Lost in New York 4.0/4 2.4/4
28. FernGully: The Last Rainforest 4.0/4 2.5/4
29. Mediterraneo 4.0/4 2.8/4
30. Passenger 57 2.5/4 2.4/4
31. Single White Female 4.0/4 2.4/4
32. The Bodyguard (1992) 4.0/4 2.3/4
33. Thunderheart 4.0/4 2.6/4
34. Medicine Man (1992) 0.5/4 2.2/4
35. Honeymoon in Vegas 0.5/4 2.4/4
36. Unlawful Entry 3.0/4 2.5/4
37. Kuffs 0.5/4 2.3/4
38. Under Siege 4.0/4 2.4/4
39. Blown Away (1992) 0.5/4 2.2/4
40. Mississippi Masala 4.0/4 2.5/4
41. Universal Soldier 0.5/4 2.1/4
42. City of Joy (1992) 0.5/4 2.6/4
43. Poison Ivy (1992) 0.5/4 2.1/4
44. Noises Off... 0.5/4 2.5/4
45. Love Potion No. 9 4.0/4 2.1/4
46. White Sands 1.0/4 2.2/4
47. Jennifer Eight 1.0/4 2.4/4
48. 35 Up 2.0/4 2.6/4
49. Freejack 2.0/4 2.1/4
50. Proof (1992) 2.0/4 2.3/4
51. Captain Ron 2.0/4 1.9/4
52. Honey, I Blew Up the Kid 2.0/4 1.9/4
53. Toys (1992) 0.5/4 1.9/4
54. Final Analysis 0.5/4 2.2/4
55. Beyond the Law (1992) 0.5/4 1.6/4
56. Stop! Or My Mom Will Shoot 0.5/4 1.3/4
57. Reservoir Dogs 1.0/4 3.3/4
58. Sarafina! 3.5/4 2.4/4
59. Beethoven 1.5/4 2.1/4
60. Incident at Oglala - The Leonard Peltier Story 3.0/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name