2000 by Su Zany

2000

# Movie Title Rating Overall Add
1. Gladiator (2000) 1.0/4 3.2/4
2. Almost Famous 0.5/4 3.1/4
3. Crouching Tiger, Hidden Dragon ( Wo hu cang long ) 1.0/4 3.0/4
4. Remember the Titans 2.0/4 3.1/4
5. The Boondock Saints 4.0/4 2.9/4
6. Cast Away (2000) 0.5/4 3.0/4
7. Traffic (2000) 3.0/4 3.0/4
8. Chocolat (2000) 4.0/4 2.9/4
9. Unbreakable 0.5/4 2.8/4
10. Best in Show 0.5/4 2.9/4
11. Meet the Parents 0.5/4 2.7/4
12. The Patriot (2000) 4.0/4 2.8/4
13. The Virgin Suicides 0.5/4 2.8/4
14. Frequency 0.5/4 2.7/4
15. Finding Forrester 2.0/4 2.8/4
16. Erin Brockovich 4.0/4 2.7/4
17. Pollock 2.0/4 2.7/4
18. The Perfect Storm 4.0/4 2.6/4
19. Chicken Run 4.0/4 2.6/4
20. Gone in 60 Seconds (2000) 4.0/4 2.5/4
21. Thirteen Days 4.0/4 2.9/4
22. Pay It Forward 4.0/4 2.6/4
23. 28 Days 0.5/4 2.5/4
24. The Contender (2000) 4.0/4 2.8/4
25. Miss Congeniality 4.0/4 2.5/4
26. The Whole Nine Yards 4.0/4 2.5/4
27. U-571 4.0/4 2.6/4
28. The Family Man 0.5/4 2.5/4
29. What Lies Beneath 0.5/4 2.4/4
30. The Replacements 2.0/4 2.4/4
31. What Women Want (2000) 0.5/4 2.3/4
32. Space Cowboys 0.5/4 2.5/4
33. The Cell (2000) 0.5/4 2.5/4
34. Rules of Engagement 4.0/4 2.5/4
35. Where the Heart Is (2000) 4.0/4 2.4/4
36. The 6th Day 0.5/4 2.3/4
37. The Kid (2000) 0.5/4 2.2/4
38. Vertical Limit 0.5/4 2.3/4
39. Bring It On 4.0/4 2.2/4
40. Coyote Ugly 4.0/4 2.1/4
41. Proof of Life 0.5/4 2.3/4
42. Life-Size 0.5/4 2.2/4
43. Autumn in New York 0.5/4 2.1/4
44. Get Carter (2000) 4.0/4 2.2/4
45. Hollow Man 0.5/4 2.1/4
46. Hanging Up 2.0/4 2.0/4
47. Bounce 2.0/4 1.9/4
48. Isn't She Great 0.5/4 2.0/4
49. The Way of the Gun 0.5/4 2.5/4
50. Red Planet 0.5/4 2.1/4
51. Mission to Mars 0.5/4 2.4/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name