2016 by Su Zany

2016

# Movie Title Rating Overall Add
1. Everest (2015) 2.0/4 2.8/4
2. The Martian 3.5/4 3.2/4
3. Minions (2015) 0.5/4 2.4/4
4. The Perfect Guy 2.0/4 2.0/4
5. Sicario 3.5/4 3.2/4
6. The Intern (2015) 0.5/4 2.7/4
7. What We Did on Our Holiday 3.5/4 2.8/4
8. Mr. Holmes 4.0/4 2.8/4
9. Bridge of Spies 1.0/4 3.1/4
10. Our Brand is Crisis (2015) 2.0/4 2.7/4
11. Spectre (2015) 1.5/4 2.7/4
12. Secret in Their Eyes (2015) 0.5/4 2.0/4
13. Legend (2015) 2.5/4 2.5/4
14. Suffragette 4.0/4 2.7/4
15. Daddy's Home 0.5/4 2.1/4
16. The Peanuts Movie 3.0/4 2.9/4
17. I Smile Back 0.5/4 1.8/4
18. Escobar: Paradise Lost 1.5/4 2.4/4
19. Spotlight 3.5/4 3.3/4
20. The Hateful Eight 0.5/4 3.1/4
21. The Big Short 2.0/4 3.0/4
22. 99 Homes 3.0/4 3.1/4
23. Extraction (2015) 2.0/4 1.9/4
24. Big Stone Gap 1.5/4 2.4/4
25. The Last Witch Hunter 0.5/4 2.0/4
26. Love the Coopers 3.5/4 2.1/4
27. In the Heart of the Sea 1.5/4 2.6/4
28. The Keeping Room 1.0/4 2.3/4
29. Trumbo (2015) 3.5/4 2.9/4
30. Miss You Already 0.5/4 2.4/4
31. Cartel Land 3.5/4 3.0/4
32. Sisters (2015) 0.5/4 2.4/4
33. Exposed (2016) 2.0/4 2.0/4
34. Carol 0.5/4 2.9/4
35. Joy (2015) 0.5/4 2.6/4
36. The 5th Wave 0.5/4 1.9/4
37. Pitch Perfect 3.0/4 2.9/4
38. What Our Fathers Did: A Nazi Legacy 1.0/4 2.2/4
39. Mustang (2015) 4.0/4 3.2/4
40. Triple 9 0.5/4 2.2/4
41. A Perfect Day (2016) 4.0/4 2.8/4
42. Ride Along 2 0.5/4 1.7/4
43. The Finest Hours 3.0/4 2.5/4
44. London Has Fallen 3.0/4 2.3/4
45. Olympus Has Fallen 2.0/4 2.5/4
46. 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi 2.5/4 2.9/4
47. Hail, Caesar! (2016) 0.5/4 2.6/4
48. Whiskey Tango Foxtrot 3.0/4 2.5/4
49. Code 46 0.5/4 2.3/4
50. The Divergent Series: Allegiant 0.5/4 2.1/4
51. Gridlocked (2015) 2.0/4 2.6/4
52. My Big Fat Greek Wedding 2 1.0/4 2.0/4
53. Midnight Special 0.5/4 2.7/4
54. Wave, The ( Bølgen ) 2.0/4 2.9/4
55. Eye in the Sky (2016) 3.0/4 3.0/4
56. The Purge (2013) 1.0/4 2.4/4
57. The Purge: Anarchy 1.5/4 2.5/4
58. Patton 3.5/4 3.1/4
59. Criminal (2016) 2.5/4 2.2/4
60. Elvis & Nixon 3.0/4 2.9/4
61. Jason Bourne 3.0/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name