Ranking Guy Ritchie Films
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Sherlock Holmes: A Game of Shadows | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Sherlock Holmes (2009) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 3. | RocknRolla | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Lock, Stock and Two Smoking Barrels | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Snatch | 3.0/4 | 3.1/4 | 
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Sherlock Holmes: A Game of Shadows | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Sherlock Holmes (2009) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 3. | RocknRolla | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Lock, Stock and Two Smoking Barrels | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Snatch | 3.0/4 | 3.1/4 | 
| Are you sure you want to delete this comment? | 
| Are you sure you want to delete this list? | 
| Are you sure you want to delete this comment? | 
| Enter a new list name |