Top Sci-Fi Movie List by Brandon

Top Sci-Fi

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Matrix 4.0/4 3.2/4
2. Star Wars: Episode IV - A New Hope 3.5/4 3.3/4
3. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 3.5/4 3.4/4
4. Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 3.5/4 3.2/4
5. 12 Monkeys 4.0/4 3.1/4
6. V for Vendetta 4.0/4 3.0/4
7. Alien 3.0/4 3.3/4
8. Aliens 3.5/4 3.3/4
9. Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 3.5/4 2.8/4
10. Blade Runner 3.0/4 3.2/4
11. Minority Report 3.5/4 2.9/4
12. Star Trek 3.0/4 3.1/4
13. The Fifth Element 3.0/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name