Movies I Want To See by Kathleen

Movies I Want To See

# Movie Title Rating Overall Add
1. Winnie Mandela N/A 2.5/4
2. Maison de la Radio, La N/A 3.0/4
3. Afternoon Delight N/A 2.4/4
4. Our Nixon N/A 3.0/4
5. You're Next N/A 2.6/4
6. The World's End N/A 2.9/4
7. The Mortal Instruments: City of Bones 2.0/4 2.3/4
8. Savannah N/A 3.0/4
9. Thérèse (2013) N/A 3.0/4
10. jOBS 2.5/4 2.3/4
11. Kick-Ass 2 N/A 2.5/4
12. Lee Daniels' The Butler N/A 2.9/4
13. Ain't Them Bodies Saints N/A 2.6/4
14. Austenland 2.5/4 2.6/4
15. Inch'Allah N/A 3.4/4
16. You Will Be My Son ( Tu seras mon fils ) N/A 2.4/4
17. Rise, The ( Wasteland ) N/A 3.0/4
18. Drinking Buddies N/A 2.5/4
19. The Time Being N/A 1.8/4
20. Girl Most Likely (2013) N/A 2.5/4
21. Now You See Me N/A 2.9/4
22. Pain & Gain N/A 2.4/4
23. Prophet, A ( prophète, Un ) N/A 3.1/4
24. Bully (2012) N/A 2.8/4
25. Hysteria (2012) N/A 2.7/4
26. Idiocracy N/A 2.4/4
27. I've Loved You So Long ( y a longtemps que je t'aime, Il ) N/A 2.8/4
28. Celeste and Jesse Forever N/A 2.5/4
29. Certified Copy ( Copie conforme ) N/A 2.9/4
30. The Loneliest Planet N/A 2.6/4
31. Before Midnight (2013) 3.0/4 3.0/4
32. The Bling Ring 2.5/4 2.4/4
33. The Way Way Back 3.5/4 3.0/4
34. This is the End 3.0/4 2.7/4
35. Upstream Color N/A 3.0/4
36. The Place Beyond the Pines 3.5/4 3.0/4
37. Much Ado About Nothing (2013) N/A 3.0/4
38. Mud N/A 3.0/4
39. The Heat (2013) N/A 2.7/4
40. Hijacking, A ( Kapringen ) N/A 3.0/4
41. Not Today N/A 3.0/4
42. Something in the Air ( Après mai ) N/A 2.9/4
43. Stoker (2013) N/A 2.7/4
44. 56 Up N/A 3.1/4
45. The Hobbit: The Desolation of Smaug N/A 3.0/4
46. No (2013) N/A 2.9/4
47. To the Wonder 3.0/4 2.5/4
48. Admission 2.0/4 2.5/4
49. Phil Spector N/A 2.7/4
50. White House Down 3.0/4 2.6/4
51. Great Expectations (2013) N/A 2.5/4
52. The Internship 2.0/4 2.4/4
53. The End of Love (2013) N/A 2.8/4
54. Saving Lincoln N/A 2.6/4
55. In the House ( Dans la maison ) N/A 2.7/4
56. The Act of Killing N/A 3.3/4
57. Magic Magic N/A 2.4/4
58. Killing Season N/A 2.0/4
59. Don Jon 1.5/4 2.6/4
60. Ginger & Rosa N/A 2.3/4
61. Inside Llewyn Davis 4.0/4 3.1/4
62. The English Teacher 2.5/4 2.8/4
63. New World (2013) N/A 2.7/4
64. What Maise Knew (2013) 3.5/4 3.1/4
65. Like Someone in Love N/A 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name