| 1. | The Notebook (2004) | 4.0/4 | 3.0/4 |  | 
			
											
								| 2. | The Holiday (2006) | 4.0/4 | 2.7/4 |  | 
			
											
								| 3. | A Walk to Remember | 3.5/4 | 2.6/4 |  | 
			
											
								| 4. | The Vow (2012) | 4.0/4 | 2.8/4 |  | 
			
											
								| 5. | Letters to Juliet | 4.0/4 | 2.6/4 |  | 
			
											
								| 6. | The Proposal (2009) | 4.0/4 | 2.7/4 |  | 
			
											
								| 7. | Blue Valentine | 3.0/4 | 2.9/4 |  | 
			
											
								| 8. | Finding Bliss | 3.0/4 | 2.7/4 |  | 
			
											
								| 9. | Ever After: A Cinderella Story | 3.0/4 | 2.7/4 |  | 
			
											
								| 10. | The Wedding Crashers | 3.0/4 | 2.7/4 |  | 
			
											
								| 11. | Dear John | 4.0/4 | 2.7/4 |  | 
			
											
								| 12. | The Painted Veil (2006) | 4.0/4 | 2.8/4 |  | 
			
											
								| 13. | Sweet Home Alabama | 3.5/4 | 2.6/4 |  | 
			
											
								| 14. | Like Crazy (2011) | 3.0/4 | 2.9/4 |  | 
			
											
								| 15. | Step Up | 4.0/4 | 2.8/4 |  | 
			
											
								| 16. | How to Lose a Guy in 10 Days | 3.0/4 | 2.5/4 |  | 
			
											
								| 17. | What Happens in Vegas | 3.0/4 | 2.5/4 |  | 
			
											
								| 18. | 27 Dresses | 3.5/4 | 2.5/4 |  |