Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 2. | The Godfather | 3.5/4 | 3.5/4 | |
| 3. | Fight Club | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 5. | 12 Angry Men (1957) | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 6. | The Green Mile | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Up (2009) | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Jerry Maguire | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Scarface (1983) | 0.5/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Back to the Future | 3.5/4 | 3.3/4 |



