Top Western Movie List by Protozoid

Top Western

# Movie Title Rating Overall Add
1. McCabe & Mrs. Miller 4.0/4 2.9/4
2. The Searchers 3.5/4 3.1/4
3. The Man Who Shot Liberty Valance 3.5/4 3.2/4
4. Pat Garrett and Billy the Kid 4.0/4 2.9/4
5. Dead Man 3.5/4 2.9/4
6. The Wild Bunch 4.0/4 3.1/4
7. Once Upon a Time in the West 4.0/4 3.2/4
8. The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford 3.5/4 2.9/4
9. Little Big Man (1970) 3.5/4 3.0/4
10. Heaven's Gate 4.0/4 2.2/4
11. Ride the High Country 3.0/4 3.0/4
12. Butch Cassidy and the Sundance Kid 3.5/4 3.2/4
13. Unforgiven (1992) 3.5/4 3.3/4
14. She Wore a Yellow Ribbon 3.0/4 2.9/4
15. Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) 3.5/4 3.4/4
16. Fort Apache 3.5/4 2.8/4
17. True Grit (2010) 3.5/4 3.1/4
18. Stagecoach (1939) 3.0/4 3.1/4
19. Lonesome Dove 3.0/4 3.1/4
20. The Proposition (2005) 3.5/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name