Universal Monsters by Protozoid

Universal Monsters

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Incredible Shrinking Man 3.0/4 3.0/4
2. The Wolf Man (1941) 3.5/4 2.9/4
3. The Old Dark House (1932) N/A 2.4/4
4. The Phantom of the Opera (1925) 3.0/4 3.0/4
5. Bride of Frankenstein 3.5/4 3.1/4
6. Frankenstein (1931) 3.5/4 3.2/4
7. It Came from Outer Space 3.0/4 2.5/4
8. The Mummy (1932) 2.5/4 2.7/4
9. Dracula (1931) 3.0/4 2.9/4
10. The Invisible Man (1933) 3.0/4 3.0/4
11. This Island Earth 2.5/4 2.5/4
12. Creature from the Black Lagoon 2.0/4 2.7/4
13. The Mummy (2017) 1.0/4 2.1/4
14. The Land Unknown 1.5/4 2.2/4
15. The Mole People 1.0/4 2.4/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name