| 1. | The Night of the Hunter | 4.0/4 | 3.3/4 |  | 
			
											
								| 2. | War Horse | 4.0/4 | 2.8/4 |  | 
			
											
								| 3. | 9 | 4.0/4 | 2.8/4 |  | 
			
											
								| 4. | Dead Snow ( Død snø ) | 4.0/4 | 2.6/4 |  | 
			
											
								| 5. | District 9 | 3.0/4 | 3.0/4 |  | 
			
											
								| 6. | Attack the Block | 4.0/4 | 2.7/4 |  | 
			
											
								| 7. | Colin | 3.0/4 | 2.1/4 |  | 
			
											
								| 8. | Super 8 | 3.0/4 | 2.8/4 |  | 
			
											
								| 9. | Dark Shadows | 3.0/4 | 2.4/4 |  | 
			
											
								| 10. | Drive (2011) | 2.0/4 | 3.1/4 |  | 
			
											
								| 11. | Mum & Dad | 2.0/4 | 2.5/4 |  | 
			
											
								| 12. | Goodbye, Lenin! | 2.5/4 | 2.9/4 |  | 
			
											
								| 13. | The Hangover | 2.0/4 | 3.0/4 |  | 
			
											
								| 14. | The Descent: Part 2 | 2.0/4 | 2.2/4 |  | 
			
											
								| 15. | The Human Centipede (First Sequence) | 1.0/4 | 1.7/4 |  | 
			
											
								| 16. | We Need to Talk About Kevin | 1.0/4 | 3.0/4 |  | 
			
											
								| 17. | Insidious | 1.0/4 | 2.8/4 |  |