Movies to improve your mood
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Scott Pilgrim vs. The World | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Mean Girls (2004) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 3. | Shaun of the Dead | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Amélie ( Fabuleux destin d'Amélie Poulain, Le ) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 5. | The Hangover | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 6. | The Addams Family (1991) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 7. | Addams Family Values | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 8. | Recep Ivedik 2 | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Grease | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Woman is a Woman, A ( femme est une femme, Une ) | 3.5/4 | 2.9/4 |



